FİLLİ BOYA

1988 yılında kurulan Betek A.Ş. ektöre girdiği ilk yıllarda, inşaat malzemeleri sektörünün ihtiyaç duyduğu beton katkılar, hazır harçlar ve su izolasyon malzemeleri alanlarında yüksek kaliteli ürünler geliştirerek pazara girmiş, geliştirdiği ürünlerin sektörde çok beğenilmesi ve tercih edilmeye başlanması ile yüksek satış hacimlerine ulaşmış, yeni bir pazara yönelik arayışlar sonucunda inşaat boyaları alanına girmiştir.

Betek A.Ş., 1993 yılında inşaat boyaları alanına, Avrupa’ nın en büyük boya markası Caparol ile teknolojik işbirliği yaparak adım atmıştır. İki şirket ortaklığı hem Betek A.Ş. hem de Türk boya sektörü açısından bir dönüm noktası olmuş; boyada Filli Boya adı altında Avrupa’ nın teknolojik zenginliği Türkiye’ye taşınmıştır. Avrupalı bir ortakla üretime geçen ilk Türk boya şirketi olan Betek A.Ş. boya sektörüne ilk yabancı sermaye girişini de sağlamıştır.

Bugüne kadar, ürün çeşitliliği konusunda en son teknoloji ile üretilen, ancak Türk boya sektöründe henüz bilinmeyen ürünleri piyasaya sunarak; “kaliteli üretim yapan, öncü ve yenilikçi marka” kimliği kazanan Betek A.Ş. bilinen en kısa sürede ve sanayide örnek gösterilen biçimde boya sektörünün en güçlü firması olmuş, 2001 itibariyle boya sektöründe pazar liderliğini yakalamıştır. 1997’de TV reklâmlarina başlayan ve tüketicide Filli Boya markasıyla kısa sürede yüksek bilinirlik sağlayan Betek A.Ş. tüm ülke genelindeki satış noktaları ve 1000' in üzerinde çalışanı ile halen boya sektöründe pazar lideri konumundadır.

Lider konumunu, rakiplerinin ve özellikle sektörün üzerinde yakaladığı büyüme ivmesi ile her yıl pekiştiren Betek, 2004 yılında boya sektöründe yüksek teknolojiye sahip, 103.500 m2 alana inşa edilen ve yıllık üretim kapasitesi 150 bin ton olan Gebze Fabrikasını tamamlanmış, Kasım 2007’de ise boya ve ısı yalıtımında gelişimimize ve sektöre büyük hizmetleri olacak RMI Bilimsel Araştırma Merkezi’nin açılışını gerçekleştirmiştir.

Türkiye’nin üyeliğine doğru yol aldığı, Avrupa Birliği’nin büyük önem verdiği çevre koruma ve çevre sağlığı ölçütlerini benimseyen Betek A.Ş. bunun ilk adımını 1993 yılında atarak, ürettiği her üründe AB Boya Standartlarını dikkate almaya başlamıştır. Betek Boya, mevcut Gebze Fabrikasının yanında Yapımı 2009 Mart ayında tamamlanan yeni tesisleriyle, 152.000 metrekarelik büyüklük ve yıllık yaklaşık 348.000 ton üretim kapasitesine ulaşmıştır.

Kaynak: www.filliboya.com.trEtiketler : filli boya, caparol, betek, capatect, dalmaçyalı


Benzer Konular Kategoriler Hatalı Mantolama Sökümü Nasıl Yapılır Isı Yalıtımında Yanlışlar ve Doğrular Bina Dış Cephe Kaplamaları Bina Isı Kayıpları ve Isı Yalıtımı Söve Uygulamaları İş Süreçlerimiz Dış Cephe Mantolama American Siding Bina Ses Yalıtımı BTB Üzerine Mantolama Yapılırmı Mantolama Üzerine Klima Montajı Nasıl Yapılır Mantolama Teknik Detaylar Mantolama Teklifi Örneği Çatı Yalıtımı Dış Cephe Giydirme Sistemleri Binalarda Isı Yalıtımı Temel Su Yalıtımı Yangın Yalıtımı ve Yangın Yalıtım Malzemeleri Mantolamamı Nasıl Koruyabilirim Taşyünü
Site Haritası Hakkımızda Hizmetlerimiz Mantolama Isı Yalıtımı İş Süreçlerimiz Referanslar Bize Ulaşın Basında GNYAPI Sitemap Site Haritası
İnsan Kaynakları İK Politikamız Açık Pozisyonlar Başvuru Formu
Ustalara Özel Eğitim Talebi Başvuru Formu
Bize Ulaşın A Bağlarbaşı Mah. Kumru Sok. Evran İş Merkezi No: 18/4
Maltepe E5 Üstü / İstanbul

T 0216 475 1241 F 0216 475 1242
E info@gnyapi.com.tr

Danışma Merkezi
444 4697/ 444 GNYP

© Copyright 2013 GNYAPI Her Hakkı Saklıdır.

Keşif Formu
ÜCRETSİZ KEŞİF FORMU
Ayrıcalıklar
GNYAPI AYRICALIKLARI
Estetik Tasarım
ESTETİK TASARIM
GNYAPI Kurumsal
GNYAPI KURUMSAL