DIŞ CEPHE GİYDİRME SİSTEMLERİ

Dış cephe giydirme sistemleri, teknolojik, kültürel ve toplumsal gelişmeler ve estetik anlayışın değişmesi ile ortaya çıkmıştır. Yapı bileşeni olarak kullanılması çelik ve donatılı betonun yapı sektöründe kullanılmasından sonra olmuştur. Giydirme cepheler, yüksek katlı binalarda kalın ve hantal beton duvarlar yerine ince bir cephenin olması hem bina yükünü azalması hem de yapının içindeki kullanım alanının genişlemesi sebebi ile daha çok tercih edilmektedir. Değişen mimari anlayışa bağlı olarak estetik olarak da tercih edilmektedir. 

Giydirme cepheler, perde duvar, asma cephe, giydirme yüz, giydirme kabuk, takma cephe gibi isimlerle de anılmaktadır fakat, en çok giydirme cephe veya cephe kaplama isimleri kullanılmaktadır.

Dış cephe giydirme sistemlerinin özellikleri  

Genellikle düz ve eşit parçalardan oluşurlar, kendi yükünü ve etkilendiği yükü özel bağlantılar vasıtası il taşıyıcılara iletir, diğer cephelere göre hafif ve incedir, seri üretilebilir, taşıması ve uygulaması kolaydır zamandan tasarruf sağlar, yüzeyinde toz ve kir barındırmaz kolay temizlenir, dış etkilere dayanıklıdır, yalıtım özellikleri vardır.

Dış cephe giydirme sistemlerinin sınıfları 

Doluluk boşluk ve imalat tipine göre, kullanılacak yapı malzemelerinin özelliklerine göre, montaj uygulama tekniklerine göre, kullanılacağı yüzeyin sayısına göre, kaplama özelliğini yanındaki diğer işlevlerine göre, sınıflandırılabilir, bunların dışında, çabuk panel, ünite, kolon gibi sınıflara da ayrılır.

Giydirme cephe sistemleri için kullanılan malzemelerin hammaddeleri  

Ahşap, demir, çelik, sert çelik, nikelli çelik, paslanmaz çelik, alüminyum, pvc, polipropilen, polietilen, beton, alçı, cam, optik cam, seramik, kompozit, granit, laminant, terracota gibi malzemelerden üretilirler. Ülkemizde genellikle cam, kompozit, çelik ve alüminyum dış cephe sistemleri için kullanılmaktadır.

Firmamız dış cephe mantolama uygulaması ile birlikte dış cephe giydirme uygulamaları yapmaktadır. Giydirme cephe fiyatları kullanılacak malzemelere ve bina özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Detaylı bilgi için ücretsiz keşif formumuzu doldurabilir veya 0216 475 12 41 - 444 4697 numaralı telefonlardan müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.Etiketler : dış cephe giydirme sistemleri


Benzer Konular Kategoriler Hatalı Mantolama Sökümü Nasıl Yapılır Isı Yalıtımında Yanlışlar ve Doğrular Bina Dış Cephe Kaplamaları Bina Isı Kayıpları ve Isı Yalıtımı Söve Uygulamaları İş Süreçlerimiz Dış Cephe Mantolama American Siding Bina Ses Yalıtımı BTB Üzerine Mantolama Yapılırmı Mantolama Üzerine Klima Montajı Nasıl Yapılır Mantolama Teknik Detaylar Mantolama Teklifi Örneği Çatı Yalıtımı Dış Cephe Giydirme Sistemleri Binalarda Isı Yalıtımı Temel Su Yalıtımı Yangın Yalıtımı ve Yangın Yalıtım Malzemeleri Mantolamamı Nasıl Koruyabilirim Taşyünü
Site Haritası Hakkımızda Hizmetlerimiz Mantolama Isı Yalıtımı İş Süreçlerimiz Referanslar Bize Ulaşın Basında GNYAPI Sitemap Site Haritası
İnsan Kaynakları İK Politikamız Açık Pozisyonlar Başvuru Formu
Ustalara Özel Eğitim Talebi Başvuru Formu
Bize Ulaşın A Bağlarbaşı Mah. Kumru Sok. Evran İş Merkezi No: 18/4
Maltepe E5 Üstü / İstanbul

T 0216 475 1241 F 0216 475 1242
E info@gnyapi.com.tr

Danışma Merkezi
444 4697/ 444 GNYP

© Copyright 2013 GNYAPI Her Hakkı Saklıdır.

Keşif Formu
ÜCRETSİZ KEŞİF FORMU
Ayrıcalıklar
GNYAPI AYRICALIKLARI
Estetik Tasarım
ESTETİK TASARIM
GNYAPI Kurumsal
GNYAPI KURUMSAL